Úvodní stránka
Sdílet na Facebooku
© Martin Jakš 2008

23.2.2016

Neměl jsem moc času rozhodnout jestli vyrazím hned po nemoci na další SP. V pondělí jsem musel říct, jestli se na to cítím nebo ne. Byl to první den, kdy jsem dostal svolení vyrazit na lyže. Objel jsem tedy zhruba hodinku trénink. Nezdálo se  mi, že bych byl úplně vysílený a s nadějí, že se stav bude stále zlepšovat a po konzultaci s doktorem, jsem se rozhodl na svěťák vyrazit.

Ve Falunu se jela v sobotu desítka klasicky intervalově. Podmínka byla naneštěstí na klasiku celkem složitá. Při testování lyží jsem zbytečně zazmatkoval a nechával si dovrstvit stoupací vosk, aby lyže byly pohodlnější. Stále jsem se ale nemohl pořádně odrazit. Závod jsem si nakonec pěkně protrpěl. Ke slabému výkonu se přidaly ještě pomalejší lyže díky větší vrstvě, kterou jsem si nechal domazávat. Při závodě se mi zdálo, že víc musím uhýbat rychlejším závodníkům, než sám jet. Nakonec z toho byl snad můj nejhorší výsledek v SP a já si říkal, že rozhodnutí závodit asi nebylo správné.

Nicméně jsem nakonec i v neděli vyrazil do závodu na 15km hromadně bruslením. Po startu jsem znovu brzy ztrácel kontakt, ale po prvním pětce se to najednou zlomilo a jelo se mi lépe. Zpět jsem předjížděl závodníky a nakonec dojel 29. Alespoň trochu pozitivnější výsledek po sobotě.

V pondělí jsem se šel ještě dopoledne projet ve Falunu a po obědě jsem vyrážel se servisem na loď do Stockholmu. Ta jela přes noc a přistávala v Helsinkách asi v deset ráno. Přes týden jsem ještě trochu potrénoval na půl na tratích v Lahti, kde bude příští rok MS a na půl v resortu Vierumäki, kde jsem bydleli, a kde by se i při MS 2017 mělo bydlet.

Sobotní sprint jsem vynechal a nastoupil až v neděli do duatlonu na 30km. Klasika se jela na mikro, protože byla podmínka na kterou se prakticky nedalo namazat. Na prvním kilometru jsem udělal osudnou chybu. Špatně jsem projel zatáčku ve sjezdu a sám vlastní chybou jsem spadl. Byl jsem trochu otřesený, protože jsem spadl hlavou přímo na zem a ztratil jsem čepici i brýle. Ještě jsem zlomil hůl a než jsem se dal dohromady vyrážel jsem poslední. Na klasické části jsem se pak ještě posunul trochu dopředu, ale na bruslení už jsem moc sílu neměl a nakonec jsem dojel až na 49. místě. Takže bohužel další nepovedený závod.